O nas

O nas

Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej Szczecin to  klub sportowy,  w którym dziewczęta uprawiają  gimnastykę artystyczną.

Do grupy początkowej przyjmujemy wszystkie chętne dziewczynki w wieku  od 4 – 7  lat. Najbardziej uzdolnione i utalentowane trenują  w grupie wyczynowej.

Gimnastyka artystyczna może być uprawiana dla osiągania wyników w rywalizacji sportowej jak i dla rekreacji. Systematyczne zajęcia są doskonałym sposobem na świetną sylwetkę, dziewczynki rozwijają się tanecznie i mają znakomitą koordynację ruchową.

Zawodniczki naszego klubu reprezentują miasto Szczecin na zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz również na licznych zawodach międzynarodowych.

Klub został utworzony, aby dziewczynki mogły odnaleźć Klub, który jest stworzony dla Nich.

Klub, który chce stworzyć trenującym dziewczynkom najlepsze możliwe warunki do rozwoju w tej pięknej dyscyplinie sportowej. Każda dziewczynka traktowana jest indywidualnie. Naszym celem jest trenować i rozwijać ich talenty – pracą i zaangażowaniem, dobrą organizacją zajęć i profesjonalną opieką kadry trenerskiej. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy od lat związani z gimnastyką artystyczną, baletem i choreografią. Bliska współpraca z rodzicami oraz stałe dostrzeganie potrzeb dzieci pozwoliła także na zbudowanie świetnych relacji i doskonałej atmosfery wewnątrz Klubu.
Nasz Klub – to nie tylko ćwiczenia na sali gimnastycznej, ale także nawiązywanie przyjaźni i wspaniały sposób spędzania czasu.

Klub SGA Szczecin zapewnia możliwość startu w ważnych zawodach w kraju i zagranicą, promuje gimnastykę artystyczną poprzez występy i pokazy układów gimnastycznych naszych gimnastyczek na festynach i imprezach publicznych. Klub organizuje również własne pokazy i zawody klubowe. W lecie, corocznie, jest organizowany dla naszych gimnastyczek obóz treningowy. Staramy się, aby wszystkie dziewczynki trenujące w Klubie miały wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności oraz miały nagrodę w uznaniu za ciężką pracę na treningach.

Klub SGA Szczecin jest zrzeszony w Polskim Związku Gimnastycznym (PZG) i Zachodniopomorskim Związku Gimnastycznym (ZZG) w Szczecinie.